Fotbaliștii de la Steaua au distrus vestiarul, după ce au luat bătaie la Timișoara

CSA Steaua a pierdut duminică la Timișoara, 1-2, partida cu Politehnica, din etapa a 15-a a Ligii 2, iar după meci jucătorii Stelei au vandalizat vestiarul de la Stadionul Dan Păltinișanu, relatează GSP, care preia o postare de pe Facebook a clubului timișorean.

„😒 CSA Steaua București, mulțumim pentru vizită și pentru «ordinea» lăsată în vestiar. Noi știam că militarii își fac patul, dar se pare că ne-am înșelat… unclubdiferit”, e postarea clubului din Banat, însoțită de mai multe fotografii din vestiarul vandalizat de steliști.

Elevii lui Daniel Oprița au pierdut meciul, după ce au condus cu 1-0 până în minutul 81 și au primit golul înfrângerii în minutul 88. Frustrați, fotbaliștii au lăsat în urma lor mizerie, pungi, sticle și o bancă de masaj jupuită.